вторник, 5 мая 2020 г.

На допомогу вчителю під час дистанційного навчання
За матеріалами учителя - методиста Сич Лесі Михайлівни

https://docs.google.com/presentation/d/1QnWRMWUzyXCsleWbsAmDWysiI3mNgcVpiwIWDstHBvc/edit?usp=sharing

4-те засідання творчої групи
1.      Панорама творчих знахідок. Обмін досвідом в контексті реалізації проблемного питання (усі члени групи).
2.      Підведення підсумків роботи творчої групи у 2019-2020 н.р., обмін думками щодо планування роботи на наступний рік, діагностування перспективних проблем для опрацювання на засіданнях творчої групи в наступному навчальному році (Гаєнко М.В.)

Виступ Гаєнко М.В.
 « Впровадження елементів технології критичного мислення на уроках зарубіжної літератури»
    Нові реалії, сучасний підхід молоді до життя, коли все підлягає сумніву, змушують учителя зарубіжної літератури застосовувати в своїй роботі елементи технології критичного мислення. Вона є ефективною, бо спонукає учнів до критичного аналізу та критичної рефлексії. Коли діти повірять, що їхні думки цінні, а те, що вони говорять, думають, є важливим не тільки для них самих і кожному з них дозволено сказати: „Я не згоден! Я думаю інакше!”, тоді вони зможуть повністю включитися в процес критичного мислення і стануть готовими  взяти  відповідальність за власну думку. Абсолютно впевнена; навчити учня критично мислити – це якнайкраще підготувати до життя в демократичному суспільстві.
    Учитель повинен поставити за мету повну відмову від авторитарної педагогіки, оволодіння знаннями щодо загальноприйнятих людських цінностей, визначення міри їх впливу на сучасного учня, необхідне корегування поведінки учня та його ставлення до оточуючого світу,відновлення забутих та втрачених ціннісних орієнтирів серед учнівської молоді, формування в учнів вміння проектувати власні позитивні дії на майбутнє, формування етичного, толерантного ставлення до чужої думки.
     Виховання людини незалежної, вільної, здатної самостійно осмислювати явища навколишньої дійсності, відстоювати свою власну думку перед будь-ким і будь-де, формування високого духовного світогляду школяра, комплексу загальнозначущих, прийнятих світовим суспільством, духовних та моральних цінностей людини, вироблення вміння учнів точно характеризувати героїв та події творів, співставляти та аналізувати власні вчинки, давати їм відповідну оцінку- такою є задача сучасного вчителя.
      У середніх класах для розвитку критичного мислення учнів, на мою думку, слід частіше проводити уроки-диспути, дискусії, дебати . Одним із можливих варіантів роботи під час диспуту може бути прийом «Обери позицію». Він надає можливість кожному обґрунтувати свою позицію та перейти на іншу, якщо опоненти знайшли переконливіші аргументи.
     При вивченні біографії письменника звертатись до рольових підходів, таких як інтерв'ю з письменником .
     Поряд з цим постійний зв'язок тримається із українською літературою, музикою, живописом, – це інтегровані уроки.
      Прийоми, які забезпечують зосередження уваги на ключових моментах у тексті, чи в творчості, акцентують увагу учнів: читання в парах , твір-п'ятихвилинка , переконуючий лист ("Лист на підтримку Є.Онєгіна").
      Досить ефективні під час колективного обговорення прийоми «Мозковий штурм» та «Мікрофон». «Мозковий штурм» спонукає кожного проявляти свою уяву і творчість, що досягається шляхом висловлення думок усіх учнів. Прийом «Мікрофон» дає можливість сказати щось швидко по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.
        Творчий підхід вчителя до викладання світової літератури допомагає розвивати природні якості учнів, формує їх власні погляди на життя, сприяє повноцінному осмисленню художніх творів. На таких уроках учням завжди цікаво.


  19 березня в 7-Б класі відбувся літературний лабіринт. Учні згадали вивчені твори, показали свої знання, на деякий час побували в ролі Шер...